Podcast Dinle

Shema Media Group’un hazırladığı programları aşağıdan açıp dinleyebilirsiniz.

Allah’la Zaman Geçirmek (Arapça) Kava Auktu Ma Allah

Arapça seslendirilen programda Temel hristiyan yaşamından bahsediliyor

Hemen dinle!

Benim Öyküm

Tanrı sevgidir! Tanrı bizi seviyor ve sevgisiyle yaşamlarımıza dokunup fark yaratmak istiyor. İşte yüreklerimizin kapısında, kapıyı çalmakta. Bu programda yüreklerinin kapısını İsa Mesih'e açmış, değişip özgürleşmiş yaşamları konuşuyoruz. Benim ÖykümTanrı sevgidir! Tanrı bizi seviyor ve sevgisiyle yaşamlarımıza dokunup fark yaratmak istiyor. İşte yüreklerimizin kapısında, kapıyı çalmakta. Bu programda yüreklerinin kapısını İsa Mesih’e açmış, değişip özgürleşmiş...

Hemen dinle!

Billy Graham ile Karar Anı

Kutsal Kitap’ın temel gerçeklerini anlaşılır bir şekilde açıklayan Billy Graham bizi Tanrı’nın sözleriyle yüzleştiriyor. Karar vermeye hazır mıyız?

Hemen dinle!

Doğruluk Yolu

Kutsal kitapdaki olayların anlatımı.

Hemen dinle!

Dr. Charles Stanley ile Kutsal Kitap Paylaşımları

Dr. Charles Stanley’in hazırladığı bu program, Kutsal Kitap’ı daha derin bir şekilde anlayabilmenizi sağlar. Dünyaca ünlü Dr. Stanley Kutsal Kitap’ın derin gerçeklerini size açıp onları hayatında nasıl uygulayabileceğinize dair fikir verir.

Hemen dinle!

Encouraging Words

Darlene Sala’nın hazırlayıp İngilizcede sunduğu Encouraging Words programı, yaşamdaki zorluklara nasıl tepkiler verebileceğimize ve zor durumların nasıl üstesinden gelebileceğimize dair bizi teşvik ediyor.

Hemen dinle!

Evli ve Mutlu

İlişkiler her zaman kolay değildir. İnişler çıkışlar olacaktır. Önemli olan tek bir beden olarak yaşamak ve birlikte her şeyin üstesinden gelebilmektir. Evliliğe dair sorunlar, mutlu bir evliliğin sırları, birlikte yaşamak ve bunun gibi pek çok konuda sizlerle bu programda paylaşıyoruz.

Hemen dinle!

Gece ve Dans

Değerli şiir severler, Shakespeare’den Orhan Veli’ye, Neruda’dan Edgar Allen Poe’ya dünya edebiyatından klasikler, başka hiçbir yerde dinleyemeyeceğiniz şarkılar eşliğinde, GECE VE DANS programında, RADIO SHEMA’da sizlerle... Umran BERİŞ’in hazırlayıp sunduğu GECE VE DANS, her Çarşamba gece saat 02:00’de RADIO SHEMA’da..

Hemen dinle!

Gerçek Sevgi

Kutsal Kitap Tanrı’nın sözünü bir çıraya benzetir. Hepimiz yaşamın hengamesi içinde zaman zaman yolumuzu şaşırıp ışıktan yoksun kalırız. Tanrı’nın yolunuza ışık tutmasını istiyorsanız Gerçek Sevgi programını kaçırmayın.

Hemen dinle!

Gündelik Ekmeğimiz

Hepimizin baş edemediği duygular var öyle değil mi? Korkularımız, öfkelendiğimiz anlar, affedemediğimiz kişiler ve olaylar, hastalıklarımız ve yaralarımız. Bu olayları bir kenara bırakıp Rab’bin sözü ve şifası ile güne başlamaya ne dersiniz? Daha bilgi için: https://www.odb.org/  

Hemen dinle!

Gündem

Hayatta ne kadar da enteresan şeyler var öyle değil mi? Bilmediğimiz, görmediğimiz, duymadığımız pek çok şey. Hayata dair pek çok farklı şeyi birlikte keşfedelim.

Hemen dinle!

Günün Mesajı

Bugün Tanrı’nın size mesajı ne? Peki bugün sizin Tanrı’dan duymanız gereken ne? Tanrı sözünden yola çıkarak hazırladığımız ve sizlerle o güne dair mesajını bu programda bulabilirsiniz.

Hemen dinle!

Haftaya Bakarken

Haftanın en güncel konuları üzerinde yorumlar yapıp değerlendiren İhsan Özbek ve Soner Tufan’ın sunduğu bu program sizlerle. En güncel politik konulara farklı bir pencereden bakıp değerlendirdiğimiz bir zaman sizi bekliyor.

Hemen dinle!

Her Şiir Bir Beste

Her şiir bir beste her beste bir şiirdir aslında; kimi zamanını aşar, kimi zamanını bekler, kimi de unutulmuştur. Hayatın her anı, insanın her hali ve sözü içinde bir ritim gizlidir. Bir nota saklıdır kâinatta. Bazısı kendini daha fazla tutamayıp açık eder; bazısı sabırlıdır, doğru anı bekler. “Her Şiir bir Beste” programıyla birbirinden güzel ve etkileyici...

Hemen dinle!

Hiç Düşündünüz Mü?

Merak ettiğimiz ,yanıtını bilmekte kararsız olduğumuz konulara cevaplar veriyor.

Hemen dinle!

İç Dünyamız

İç dünyanızda neler oluyor? Yaşadıklarınız karşısında tepkileriniz ya da hissettikleriniz neler? Kendi kendinize kaldığınız zaman nelerle yüzleşebiliyor nelerden kaçıyorsunuz? İşte tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap aradığımız İç Dünyamız programını dinleyebilirsiniz.

Hemen dinle!

Kadına Dair

Rabia Yılmaz Tufan ve Senem Ekener tarafından özellikle kadınlar için hazırlanan yeni programımızda siz kadınlara özel konuları Hristiyan bakış açısından değerlendireceğiz. Kutsal Kitap kadın olmak hakkında neler öğretiyor?

Hemen dinle!

Kırık Nota

Türkiyede ve Dünyada Severek dinlenilen parçalar ve sanatçılardan haberler.

Hemen dinle!

Kurtuluşun Öyküsü

Kutsal Kitap’tan alıntılar ile oluşturduğumuz radyo tiyatrosu Kurtuluşun Öyküsü.

Hemen dinle!

Kutsal Kitap’ta Yolculuk

Tanrı’nın sözü uyarınca hazırlanmış bu program ile Kutsal Kitaptan özenle seçtiğimiz bölümler okunup hafta içi her gün sizlerle bu bölümler hakkında konuşacağız. Dinlemekten sıkılmayacağınız ve Kutsal Kitap öğretişlerini paylaşacağımız bu programda beraber olalım.

Hemen dinle!

Kutsal Öyküler

Kutsal Kitap’tan öyküleri merak ediyorsanız bu program tam size göre. Hem eğlenceli hem akılda kalıcı radyo tiyatromuz.

Hemen dinle!

Özdeyişler

Süleyman’ın özdeyişleri hünerli bir yaşam için gerekli ne varsa açıklar. Her gün bu önemli atasözlerinden bir bölümü dinleyip, hayatınıza uyarlayın. Kesinlikle pişman olmazsınız.

Hemen dinle!

Özgür Kılınanlar

Gerçek insanlar... Gerçek yaşam hikayeleri... Umutsuzluğun yükü altında ezilenler ve onları yüklerinden kurtaran tek umut... Özgür Kılınanlar! “Bunun için Oğul sizi özgür kılarsa gerçekten özgür olursunuz.”

Hemen dinle!

Panorama

Panorama, müzisyen Umran Beriş tarafından hazırlanıp sunuluyor. Bu programda başka hiçbir yerde dinleme imkanınızın olmadığı parçalar, müzisyenlerin hayatları, toplulukların hikayeleri, sesi ve gitarıyla Umran Beriş, Radyo Shema’nın Panorama’sında sizlerle birlikte olacak...

Hemen dinle!

Pazar Kilisesi

Kilisedeki vaazları dinlemeye ne dersiniz? Bu program Ankara Kurtuluş Kilisesi’ndeki vaazı sizlere sunmakla beraber güncel konular üzerinde ve Tanrı sözünün bu konulardaki sözünün açıklaması üzerinde duracağı bir program olacak.

Hemen dinle!

Pazar Kilisesi Antalya

Kilisedeki vaazları dinlemeye ne dersiniz? Bu program Antalya İncil Kilisesi’ndeki vaazı sizlere sunmakla beraber güncel konular üzerinde ve Tanrı sözünün bu konulardaki sözünün açıklaması üzerinde duracağı bir program olacak.

Hemen dinle!

Pazar Kilisesi Samsun

Kilisedeki vaazları dinlemeye ne dersiniz? Bu program Samsun Baptist Kilisesi’ndeki vaazı sizlere sunmakla beraber güncel konular üzerinde ve Tanrı sözünün bu konulardaki sözünün açıklaması üzerinde duracağı bir program olacak.

Hemen dinle!

Pusula

Harold Sala sizinle Kutsal Kitap’tan pratik öğretişler vererek nasıl yaşamanız gerektiğini gösteriyor. Bu beş dakikalık program ile Tanrı’nın sözünün ruhunuzu ferahlatmasına izin verin.

Hemen dinle!

Salt and Light

Basit İngilizcede Kutsal Kitap’tan okumalar ve ilahiler.

Hemen dinle!

Satır Arası

Dinleyici mektuplarından oluşan Senem Ekener ve Yeşua İbrahim Özçelik’in katılımıyla sorularımıza cevap arayacağımız programımız Satır Arası.

Hemen dinle!

ShemaTech

Teknoloji haberlerini ve güncel gelişmeleri içeren programımız, Shema Tech ile karşınızdayız.  Program içerisinde sizlere, ülkemizde ve dünyada gelişen teknolojik olayları, trend mobil uygulamaları, trend olan bilgisayar oyunlarını ve diğer bütün teknolojik gelişmelerden bilgiler aktarıyor olacağız.

Hemen dinle!

Sivil Toplum

Toplumumuzun iyiliği için çabalayanlar kimdir? Hangi kuruluşlar toplumumuzun ilerlemesi için emek veriyor? Soner Tufan bu canlı yayında sizlere Ankara ve Türkiye çapında toplumu geliştirmek için hizmet veren kuruluşları tanıtıyor.

Hemen dinle!

Sotto La Loggia

Sotto La Loggia, modern caz muzigin uluslararasi platformdaki tum seslerini bir araya getirerek, bir saatlik muzik yolculugunda, degisik tarzlardan bircok muzisyene, albume ve emprovizyona ev sahipligi yapiyor.

Hemen dinle!

Spotlight

İngilizce öğrenmek bu program ile kolay! Her hafta farklı konular sayesinde sizler de İngilizce ögrenebileceksiniz.

Hemen dinle!

Şehitlerin Sesi

Tanrılarını her şeyden fazla sevip O’na güvenmekten ve inanmaktan asla vazgeçmediler. Bundan dolayı dışlanıp, alay konusu oldular, acı çektiler, işkence gördüler ve ölüme kadar gittiler. Onlar imanımızın şehitleridir. Onlar ile tanışın, öykülerindeki Tanrı’nın elini görün.

Hemen dinle!

Tanrı’nın Lütfu ile Yetkinleşmek

Bizler O’nun doluluğundan lütuf üzerine lütuf aldık. Ve yetkinliğimiz işte bu lütuftan gelir. Tanrı sözünün rehberliğinde hazırlanan bu program ile lütfü hayatınızda nasıl yaşayabileceğinizi keşfedin.

Hemen dinle!

Teşvik Edici Sözler

Hepimiz zorluklarla mücadele ediyoruz öyle değil mi? Pes etmeyi düşündüğümüz zamanlar oluyor. Tam da bu zamanlarda teşvike ihtiyaç duyuyoruz. Teşvik Edici Sözler programı yalnız olmadığımız bizlere hatırlatıyor.

Hemen dinle!

Teşvik Edici Sözler

Hepimiz zorluklarla mücadele ediyoruz öyle değil mi? Pes etmeyi düşündüğümüz zamanlar oluyor. Tam da bu zamanlarda teşvike ihtiyaç duyuyoruz. Teşvik Edici Sözler programı yalnız olmadığımız bizlere hatırlatıyor.

Hemen dinle!

Türkü Dostları

Aşk, ayrılık, gurbet, sevgi, sevinç, heyecan gibi duyguların dili olan türküler bütün gönülleri birbirine kenetleyen en kuvvetli dildir. Bizlerde aynı dili konuşabilmek için yürek yüreğe bir program ile sizlerin karşısına çıktık. Bu türküleri kim yazmış, hangi duygularla nasıl yazmış, kimler seslendirmiş gibi bilgileri de verdiğimiz Türkü Dostu programı sizlerden de gelen istekler ile sizlerle.

Hemen dinle!

Umudun Eli

Her aile birbirine sevgiyle bağlıdır. Ve sorunsuz hiçbir aile yoktur. Birbirine Tanrı sevgisi ile bağlı olan ve birlikte hayatın zorluklarının üstesinden gelmeye çalışan Özüdoğru ailesinin hikayesini anlatan Umudun Eli programını buradan dinleyebilirsiniz.

Hemen dinle!

Umut Dolu Sözler

Hemen dinle!

Umut Kadınları

Amacımız sizi yakından tanımak ve daha iyi anlamak. İki bölümden oluşacak programımızın ilk bölümünde yaşamınız için dersler bulacaksınız; aile içi ilişkiler, beslenme ve sağlık önerileri ve evle ilgili yararlı bilgileri sizinle paylaşacağız. İkinci bölümde ise ruhumuz için dersler olacak. Birlikte Tanrı’nın sözünden ayetler okuyup, üzerine konuşacağız. Şiirler ve öykülerle de süslediğimiz programımızda sürpriz konuklara da...

Hemen dinle!

Unutulmaz 45’lik

1960 lar 1970 ve 1980 ler hapızamızda kalan türkçe şarkılar ve sanatçılar.

Hemen dinle!

Vocem Nocte

Müzik dünyasında gündemi takip eden Vocem Nocte Programı son zamanların en çok dinlenen, en çok ses getiren Rock-Metal performanslarını sizlerle buluşturuyor.

Hemen dinle!

Vocem Nocte

Müzik dünyasında gündemi takip eden Vocem Nocte Programı son zamanların en çok dinlenen, en çok ses getiren Rock-Metal performanslarını sizlerle buluşturuyor.

Hemen dinle!

Vocem Nocte (Yeni)

Müzik dünyasında gündemi takip eden Vocem Nocte Programı son zamanların en çok dinlenen, en çok ses getiren Rock-Metal performanslarını sizlerle buluşturuyor.

Hemen dinle!

Yaşam Yolu

Yaşamımızın uzun yolunu Tanrı’nın sözündeki ışıkla aydınlansın.

Hemen dinle!

Yuhanna’nın Mesajı

İncil’deki Yuhanna’nın müjdesi kitapın ayet ayet çalışması.

Hemen dinle!

Yüreklerin Uyanışı

Şu sıralar hayatınızda nelerle yüzleşiyorsunuz? Tanrı hayatınızın neresinde? Tanrı’nın lütfu olmadan başa çıkamadığınız şeyler neler? Bu sorulara yanıt bulabileceğiniz Yüreklerin Uyanışı programımıza davetlisiniz.

Hemen dinle!

Zaman Makinesi

İşte sizler için kaçırılmayacak büyük bir fırsat! Zamanında günlerce konuşulan; ama çoktan tarihin tozlu raflarında yerlerini almış; ancak yeniden hatırlanırlarsa günümüzü anlamada çok büyük yardımları olacağına inandığımız olayları yaşamaya var mısınız? Hem de o günlerin unutulmaz müzikleriyle! Artık 1964 yılından günümüze her tarih, bu programla ulaşılır olacak...

Hemen dinle!

Zincirlerden Kurtuluş

Gerçek insanlar hakkında gerçek öyküler. Gecenin dipsiz bunaltıcı karalığında umudun parlak ışığı her şeyi değiştirir. 1950’de başlayan “Zincirlerden Kurtuluş” radyo programı, tarihin en uzun yayında olan radyo tiyatrosudur. Bu klasik programı şimdi Radio Shema’dan Türkçede dinleyebilirsiniz. Hepimizin günahın zincirleri ile tutsak olduğumuzu hatırlatır. Bu zincirler, yanlış seçimler, Tanrı’ya karşı itaatsizlik ve bencil motivasyonlardan oluşur. Tanrı...

Hemen dinle!